Aramaya başla

Sıkça Sorulan Sorular

1995 yılında Aydem Enerji çatısı altında yenilenebilir enerji üretim yolculuğuna başlayan ve 1997 yılında Denizli’de Türkiye’nin ilk özel hidroelektrik enerji santralini hayata geçiren Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., sadece yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üreten, kurulu güç bakımından Türkiye’nin en büyük şirketi konumundadır. Detaylı bilgi için lütfen Hakkımızda bölümümüzü ziyaret ediniz.

Aydem Yenilenebilir Enerji, Elektrik Gaz ve Su / Elektrik Gaz ve Buhar sektöründe yer almaktadır.

Aydem Yenilenebilir Enerji’nin temelleri 1995 yılında atılmıştır.

Şirketin çıkarılmış sermayesi 705.000.000 TL olup tamamen ödenmiştir. Detaylı bilgi için lütfen Ortaklık Yapısı  bölümünü ziyaret ediniz.

Aydem Yenilenebilir Enerji’nin iştirakleri; Başat Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (%100), Eytur Enerji Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (%100), Sarı Perakende Enerji Satış ve Ticaret A.Ş. (%100) ve Akköprü Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. (%100)’dir.

Bu bilgi için lütfen Esas Sözleşme bölümünü ziyaret ediniz.

Aydem Yenilenebilir Enerji, 29 Nisan 2021 tarihinde halka açılmıştır.

Aydem Yenilenebilir Enerjinin halka açıklık oranı %18.44’dür.

Aydem Yenilenebilir Enerji’nin payları Borsa İstanbul A.Ş.’de (BİST) Yıldız Pazar’da işlem görmektedir.

AYDEM

BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK / BIST HİZMETLER / BIST TÜM-100 / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST ELEKTRİK / BIST DENİZLİ / BIST TÜM / BIST GERİ ALIM / BIST YILDIZ

Genel Kurul toplantıları TTK'nin 409'ncu maddesi uyarınca; her faaliyet dönemi sonundan itibaren 3 ay içerisinde yapılmaktadır.

Aydem Yenilenebilir Enerji'nin mali yılı 12 aylık takvim yılıdır (Ocak - Aralık).

Aydem Yenilenebilir Enerji, SPK kurallarına uygun olarak her üç ayda bir finansal tablolarını yayınlamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen Yatırımcı Takvimini ziyaret edin.

Daha detaylı bilgi için lütfen Kredi Derecelendirmeleri bölümünü ziyaret ediniz.